anasayfa

ETKİNLİKLER

MAYIS AYI DÜNYA ÇÖLYAK FARKINDALIK AYI 9 MAYIS DÜNYA ÇÖLYAK GÜNÜ

Mayıs 2016  5087  Defa Okundu ETKİNLİKLER   

 

Bugün Dünya Çölyak Günü.9 Mayıs. Bizim için özel bir gün, en azından farkındalık yaratmayı başardığımız , adını koyabildiğimiz bir gün. İlk kez böyle bir günümüz olsun dediğimiz ve Bakanlığa müracaat ettiğimiz günden bugüne 6 yıl geçti. belki de hiç birimiz bunca yıl içinde bu kadar kalabalık ve bu kadar yoğun hislerle bir bütünün parçası olduğumuzu bilemezdik. Ama görüyoruz ki bizler artık çok kalabalık bir çoğunluğun parçasıyız. Acısıyla, tatlısıyla, üzüntüsüyle, neşesiyle biz koskocaman bir aileyiz. Ve gitgide büyüyen bir aile olmaya da devam edeceğiz. Hepimizin, güzel çocuklarımızın, büyüklerimizin Dünya Çölyak Günü kutlu olsun..Hep sevgiyle ve sağlıkla kalın...

 

 Mayıs ayı Dünya Çölyak Farkındalık ayıdır, ülkemizde de Bakırköy Belediyesi Kent Konseyi ve Çölyakla Yaşam Derneğinin birlikte girişimleri sonucunda 2010 yılında 9 Mayıs tarihi Dünya Çölyak günü olarak  kabul edilmiş ve kutlanmaya başlamıştır. Mayıs ayında Çölyak konusunda farkındalığı arttırmak konuya dikkat çekmek amacıyla tüm dünyada ve ülkemizde çeşitli etkinliklerle konu gündemde tutulmaya çalışılmaktadır. 

Bu yılda ülkemizde çeşitli illerde bulunan çölyak dernekleri etkinlikler düzenleyerek Çölyak ve Glutensiz Beslenme konusunda toplumumuzu doğru bilgilendirmeye, konuya dikkat çekmeye çalışıyorlar.  

 

 

  Taglar:
tümü

ETKİNLİKLER