Türkiye’nin En Organik Fuarı Sizlerle Buluşmaya Hazırlanıyor.

Çölyakla Yaşam Derneği olarak bizimde standımızın olacağı bu fuarda;

Türkiye’de son yıllarda büyük bir hızla artan doğal, organik ve sağlıklı ürün seçeneklerinin 2022 trendleri 6-9 Ekim tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde sağlıklı yaşam ilgilileri ile bir araya gelecek.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gelişen, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı olarak gerçekleştirilen organik tarım üretimi son 10 yılda beş kat arttı. Bu kapsamda Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından bu yıl 12. kez düzenlenecek ‘Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Exponatura22 için de geri sayım başladı.

Sektörün Lider Firmaları ve Yeni Katılımcılar Fuarda Yerini Almaya Hazırlanıyor.

Her yıl doğal, organik ve sağlıklı ürünler sektörünün güçlü oyuncularını ağırlayan EXPONATURA Fuar katılımcıları netleşmeye başladı.
Fuar bu yıl da Türkiye’nin farklı bölgelerinde yetişen şifalı, doğal ve organik ürünler, beslenme ve diyet ürünler, vejeteryan – vegan ürünler, bitkisel kozmetik ve güzellik, doğal tedaviler – bitkisel ilaçlar ve içecekler gibi birçok bitkisel ürün firmasını bir araya getiriyor. Fuar 12.yılında sektörün lider firmalarının yanı sıra ürün ve hizmetleri ile sektöre yeni bir soluk getiren isimleri de ziyaretçileri ile buluşturmaya hazırlanıyor.

EXPONATURA’22 Teması; Nesil Beslenme & Yenilenebilir Kozmetik

12.EXPONATURA Fuarı’mızda sağlıklı yaşam için beslenmemize gösterdiğimiz özeni cildimize de göstermemiz gerektiği gerçeğinden hareketle temamızı Yeni Nesil Beslenme & Yenilenebilir Kozmetik olarak belirledik.

“Yeni Nesil Beslenme” ile doğal, sağlıklı beslenme, kilo kontrolü, bedenimize, ruhumuza, ve zihnimize önem verirken, sıfır atık yaklaşımıyla sürdürülebilir yaşamı desteklemeye odaklanıyoruz.

Yiyemediğiniz hiçbir şeyi teninize sürmeyin felsefesini ortaya çıkaran “Yenilenebilir Kozmetik” teması ile doğal kozmetik trendini ön plana çıkarıyoruz. Yükselen trendler, artan farkındalık ve büyüyen sektörel iş hacmini göz önünde bulundurarak fuar kapsamında etkinlikler yapıyoruz.

Geçen yıl çok sayıda uluslararası iş bağlantılarına sahne olan bu fuar bu yıl 6-9 Ekim 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde alıcı ve satıcıları bir araya getirecek çok daha büyük bir potansiyeli karşılayacak.