page-header

Hakkımızda

17 Yıldır Çölyak Hastalarının Yanındayız.

2002 yılının Mart ayından beri Çölyak hastalarının yaşamlarını kolaylaştırmak, çölyak hastalığı hakkında kamuoyunu bilinçlendirmek ve glutensiz yiyeceklerin üretimini arttırmak için yerli üreticiler, sağlık kuruluşları ve bakanlıklar ile birlikte bilinçlendirme çalışmaları yapıyoruz.

Bilinçlendirme Atölyelerimiz

Her sene çölyak hastalarını bilinçlendirmek, çölyak ile başa çıkan ailelere destek olmak ve glutensiz beslenmek zorunda olan çölyak hastalarının yemek yapmalarına ve mutfakta güvende hissetmelerine yardımcı olabilmek için bilinçlendirme atölyeleri düzenliyoruz. Sağlıklı beslenme, glutensiz yemek yapma ve çölyak hastalarına yardımcı olma yollarını öğrenmeyi herkes için ulaşılır hale getiriyoruz.

Bakanlık ile Görüşmelerimiz

Çölyak hastalığının bilinirliğini arttırabilmek ve çölyak hastalarının ihtiyaç duydukları destekleri almalarını sağlayabilmek için sağlık ve tarım bakanlıkları ile sık sık görüşüyoruz. TCBMM ile yaptığımız görüşmeler aracılığıyla konunun karar alıcılar tarafından tartışılmasına ve çölyak hastalarının ihtiyaçlarının dile getirilmesine destek oluyoruz.

Yerli Üreticilere Desteğimiz

Çölyak hastaları için glutensiz yiyeceklere ulaşımın en büyük sorunlardan birisi olduğunu biliyoruz. Bu sorunu ortadan kaldırmak için yerli üreticileri bilgilendirmek, glutensiz yemek üretimini sorunsuz ve kurallara uygun yapmalarına destek olmak ve üreticilerin bilinçli bir şekilde yiyecek üretimi yapabilmeleri için endüstri ile birlikte çalışmalar yürütüyoruz.

Back to top of page