Bildiğiniz gibi bu yaz da gitmeyi planladığımız Çölyak Kampımızı bazı aksilikler nedeniyle ertelemek zorunda kalmıştık. Ancak, bizim sevgili çocuklarımız kampımızı yapmak için bütün yazı sabırla beklediler, güzel mesajlarıyla dileklerini bizlerle paylaştılar. Keza aileler de öyle. Biz Çölyakla Yaşam Derneği Yönetim Kurulu ve gönüllülerimiz de okullar başlamadan kısacık da olsa çocuklara bir motivasyon olur düşüncesiyle ister kamp densin ister tatil ufak bir gezi organize ettik. Ve İznik’teki DSİ Kampına gittik.

Bu kez programa küçük çölyaklıların annelerinden de istek geldi ve ortaya karışık bir gezi çıktı. Ama iyi ki de çıktı. Çünkü herkes çok eğlendi, çok keyifli, neşeli, sevgi dolu bir kocaman aile gezisi oldu. “Çocuklar giderken ne götürdüler, gelirken ne getirdiler “dersek ortak cümle “mutluluk, sevgi, dostluk” oldu. Demek ki kampımız amacına ulaşmış. Hep sevgiyle ve güzelliklerle geçsin çocuklarımızın yaşamı.. 3 gün boyunca voleybol, yüzme, çeşitli etkinliklerle kişisel gelişim , iletişim, dans, karoeke ve gönüllü yoga eğitmenimizin sayesinde de yoga yaptılar. Kampımızın bitişinde de Bursa Çölyakla Yaşam Derneğinin yeni yeri “Glutensiz Yerim” kafeye de giderek glutensiz iskender yiyip İstanbul’a döndük.Çölyak Kampımızın gerçekleştirilmesi için katkı ve destek veren gönüllülerimize, sponsorlarımıza çok teşekkürler ediyoruz.

Umarız önümüzdeki sene daha iyi organize olabildiğimiz, zaman kısıtı olmaksızın yine mutlu, huzurlu ve keyifli bir kamp yaşatabiliriz çocuklarımıza.
Sevgili [Tijen Ertuna Tarinc](https://www.facebook.com/tijen.tarinc?fref=gs&dti=321224698009626&hc_location=group) ‘in paylaşmış olduğu dizelerle bitireyim sözlerimi:

Biz dünyayı çok sevdik “GLUTEN” bizden uzak olsun
“ÇÖLYAK” olduk yüreklendik kader bizden yana dursun
Hasretligi çektirme Tanrim gözümüz yollarda kalmasın
Ne istersen al götür ama sevda bize “dostluk” bize kalsın